25 czerwca 2021r. zorganizowaliśmy imprezę plenerową związaną z letnim przesileniem i najdłuższym dniem w  roku  pt. „Tradycje i zwyczaje podczas Nocy Świętojańskiej na Ziemi Jędrzejowskiej”, w związku z realizacją grantu otrzymanego z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Rozpoczęliśmy spływem kajakowym od miejscowości Brzegi do Starych Kotlic, trasa  spływu ok. 5 godzin.

Zwarta 45 – osobowa grupa ochoczo zebrała się na brzegu nie mogąc się doczekać przygody z kajakiem. Ale najpierw spotkanie z ratownikami i wybór odpowiednich kamizelek dla dzieci i dorosłych, potem dobór towarzysza podróży i na końcu kajaków. Dla osób, które płynęły pierwszy raz faktyczne początki były zaskakujące – kajak po ludzku nie rozumie i bez ostrzeżenia potrafi stanąć w poprzek rzeki. Oczywiście złapanie porozumienia z kajakiem przychodzi dość szybko i właściwie samo, ale zabawy i śmiechu przy tym było co nie miara.

Bardzo przyjemnie płynie się po Nidzie. Cisza i spokój, widoki i przyroda taka jak na Mazurach, ale za to tłoków brak! Ze świata fauny sporo niebieskich ogromnych ważek i całe mnóstwo ptaków, do tego wymarzona pogoda.

 Spływ to był początek naszej imprezy. Po zakończeniu spływu każdy mógł wysuszyć się podczas integracyjnego ogniska z kiełbaskami i skosztować pysznego chleba ze smalcem i ogórkiem. Na dzieci czekała animatorka, która przygotowała mnóstwo gier i zabaw dla najmłodszych. Starsi w tym czasie mogli wymienić się wrażeniami z podróży  i doświadczeniem życiowym oraz ciekawymi pasjami.

 Kiedy zrobiło się dostatecznie ciemno jak przystało na Noc Świętojańską dziewczynki puszczały w blasku pochodni na wodę piękne wianki. Każdy pomyślał życzenie zanim odpłynęły. Z kolei chłopcy i nie tylko, na dany znak puścili w powietrze białe balony napełnione helem. Śmiechu i zabawy nie brakowało.

To była bardzo udana impreza, głównie  za sprawą świetnych ludzi, z którymi przyszło nam obcować. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za super atmosferę.  BYŁO FANTASTYCZNIE!

Poniżej zamieszczamy zdjęcia z imprezy. Wkrótce ukaże się film.

Impreza była filmowana za pomocą drona przez naszego członka Marcina Pacholca i Rafała Zaczkowskiego. Natomiast piękne zdjęcia wykonał sekretarz zarządu Krzysztof Nowak i Marcin Pacholec.  

Serdecznie dziękujemy firmie kajakowej FHU Motocross Mateusz Kuś za zorganizowanie spływu kajakowego i ogniska z poczęstunkiem, Pani Kamili Suligowskiej za fantastyczne animacje dla dzieci i ratownikom: Michał Szymczyk i Arkadiusz Sitarz za zapewnienie opieki podczas spływu.

« z 3 »